Aktualności

Konkurs plastyczny

Pomału zbliżamy się do połowy wakacji. Zgodnie z obietnicą zaczynamy I edycję Konkursu Plastycznego. Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych — prace będziemy oceniać w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieła mają być ilustracjami do opowiadań z antologii: „O czym szepcze Pałac w Gądnie” oraz „Kroniki Pałacu w Gądnie„. Wybierzemy z nich ilustracje do wersjiCzytaj dalej „Konkurs plastyczny”

Konkurs literacki – III edycja

Wczoraj rano skończyliśmy publikować na pałacowym Facebooku ostatnie z opowiadań z naszej antologii pokonkursowej „Kroniki Pałacu w Gądnie”. Startujemy z III edycją Konkursu Literackiego. Tym razem zaczynamy w pełni lata, to i temat lżejszy. W duchu wiersza Gałczyńskiego apelujemy: Drodzy Autorzy, zawieźcie nas na wyspy szczęśliwe; wiatrem łagodnym włosy rozwiejcie; ukołyszcie i uśpijcie, zasypując snemCzytaj dalej „Konkurs literacki – III edycja”

Diabeł łowiący ryby

Dawno temu w Moryniu żył młody, biedny rybak o imieniu Hans. Zakochał się on w córce bogatego mieszkańca Morynia. Jednak jej ojciec nie pochwalał związku dwojga młodych ludzi. Powiedział, że zgodzi się na ślub, dopiero gdy Hans zbije majątek. Od tego momentu naszego Hansa pochłaniało tylko jedno pragnienie, żeby stać się bogatym i często wCzytaj dalej „Diabeł łowiący ryby”

Lipiec w Pałacu w Gądnie

W Pałacu w Gądnie tętni życie. Piękne, świeżo zasadzone rośliny rozkwitają, żeby cieszyć oczy naszych gości. Nadal trwają prace nad „Domkiem ogrodnika” – miejscem spotkań przy kawie, herbacie i ciasteczku, a także obcowania z kulturą okolic, legendami oraz historiami związanymi z rezydencją. 2 lipca odbyła się nasza pierwsza autorska wycieczka rowerowa „Na tropie pałaców iCzytaj dalej „Lipiec w Pałacu w Gądnie”

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Pałac w Gądnie

Zbudowany w stylu klasycystycznym ok. 1830 roku. Pałac w Gądnie był niemym świadkiem historii regionu. Powoli odkrywamy jego tajemnice, którymi się z Wami dzielimy.

Newsletter

Chcesz dostawać pałacowe ciekawostki i aktualności na maila? Zapisz się do newslettera.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: